Zašto CICCCiljeviAktivnostiKorisniciProjektni timKampanjaPrezentacija

Projektni tim

Daniela Angelina Jelinčić je znanstveni savjetnik na Institutu za razvoj i međunarodne odnose (IRMO) u Zagrebu. Doktorirala je etnologiju na Sveučilištu u Zagrebu, a njeni istraživački interesi su kulturni turizam, kulturne/kreativne industrije, kulturne politike i kreativnost kao pokretačka snaga razvoja. Također, drži predavanja o kulturnom turizmu, ekonomiji kulture i kulturnoj raznolikosti na Sveučilištu u Dubrovniku i Veleučilištu VERN u Zagrebu. Autorica je nekoliko znanstvenih knjiga (Abeceda kulturnog turizma; Kultura u izlogu; Kultura, turizam, interkulturalizam), kao i nekoliko nacionalnih/lokalnih strateških dokumenata, te je stručnjak Vijeća Europe za kulturni turizam. Značajan dio njenog profesionalnog znanja usmjeren je prema radu na strateškim dokumentima: autor je dokumenta o kulturnom turizmu u sklopu projekta „Hrvatska u 21. stoljeću: Strategija kulturnog razvitka“, jedan je od autora „Strategije očuvanja, zaštite i gospodarskog korištenja hrvatske kulturne baštine“, „Strategije razvoja Grada Zagreba – ZagrebPlan“, kao i „Strategije razvoja muzejske djelatnosti Dubrovačkih muzeja“. Njezina knjiga Abeceda kulturnog turizma osvojila je Nagradu Grada Zagreba za 2010. godinu. Novija istraživanja fokusira na kreativnoj ekonomiji i kulturnim industrijama: suautorica je studije „Zagreb kao kulturni proizvod“ koja istražuje potencijale zagrebačkih kreativnih industrija, te je suautorica „Akcijskog plana za razvoj kulturnih/kreativnih industrija grada Zagreba“.

Ana Žuvela je znanstvena asistentica na u Odjelu za kulturu i komunikacije Instituta za razvoj i međunarodne odnose. Akademska pijanistica (University of Central England) svoje je iskustvo u umjetničkoj praksi nadogradila magisterijom iz područja kulturnih politika i upravljanja u kulturi (University College Dublin) koje se nastavlja doktorskim studijem na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu. Ana Žuvela ima preko petnaest godina profesionalnog iskustva u kulturnom sektoru koje uključuje rad u lokalnoj upravi, suradnju s nezavisnom kulturnom scenom, suradnju s nacionalnim i međunarodnim kulturnim ustanovama i organizacijama, savjetodavne poslove i upravljanje kulturnim/umjetničkim projektima. Njen istraživački rad fokusiran je na razvoj kulturnih politika, lokalni kulturni razvoj i decentralizaciju kulturne politike te korelaciju između kulturne politike i kulturne proizvodnje. Ana Žuvela redovito objavljuje stručne i znanstvene radove iz područja istraživačkog interesa te aktivno sudjeluje u brojnim međunarodnim istraživačkim projektima što uključuje suradnju s Europskim Parlamentom, Europskom kulturnom zakladom,UNESCO-om, Vijećem Europe itd. Dopredsjednica je upravnog odbora LabforCulture-a, članica Nadzornog odbora Art Radionice Lazareti te Europskog kulturnog Parlamenta.

Krešimir Jurlin je viši znanstveni suradnik na Institutu za razvoj i međunarodne odnose. Doktorirao je ekonomiju i ima znatno profesionalno iskustvo u analizi restrukturiranja hrvatskog gospodarstva u okviru pristupanja EU. Njegova područja stručnosti su: konkurentnost, regionalna politika, razvoj vladine politike za izradu zakona, izgradnja institucija, međunarodni pregovori, kontrola zakonskih monopola. Ima veliko iskustvo u ekonomskim pitanjima koja se tiču zapošljavanja/nezaposlenosti i radio je na UNDP projektu Hrvatske i Nacionalnog vijeća za konkurentnost „Regionalni indeks konkurentnosti“, kao i na CARDS projektu „Decentralizacija i reorganizacija Hrvatskog zavoda za zapošljavanje“. Radio je na projektu financiranom od strane britanske vlade „Nacionalni akcijski plan zapošljavanja“ te je bio član Vijeća Agencije za zaštitu tržišnog natjecanja. Također radio je analizu istraživanja na „Državni i lokalni proračun investicija u Hrvatskoj“, na „Zapošljavanju u kulturnim aktivnostima“, kao i u pripremi temelja za istraživanje kulturnog/kreativnog turizma. Rad na Strategiji razvoja Grada Zagreba 2011.-2013. „ZagrebPlan“ poslužio je kao osnova za daljnji razvoj navedene teme. Njegove vještine u izradi indeksa konkurentnosti su neophodne za stvaranje statistike indeksa kulturne/kreativne industrije. Također, njegovo znanje doprinosi stvaranju zakonskih mjera poticanja zapošljavanja i politike kulturnih/kreativnih industrija te stvaranju plana konkurentnosti kulturnih/kreativnih industrija.

Marijo Polić je konzultant u području regionalnog razvoja i strateškog upravljanja. Posjeduje 40 godina radnog iskustva, uglavnom u području lokalnog i regionalnog socio-ekonomskog razvoja, poduzetništva i regionalne konkurentnosti. Njegove vještine su razvoj ljudskih potencijala i reforme javne uprave. Osim toga, posjeduje veliko iskustvo u savjetovanju u području različitih sektorskih politika. Posljednji projekti na kojima je surađivao su "Akcijski plan održivog korištenja kulturne i prirodne baštine u Dubrovačko-neretvanskoj županiji s ciljem lokalnog razvoja", "Strategija zaštite, očuvanja i održivog gospodarskog korištenja kulturne baštine Republike Hrvatske 2011.-2015." i "ZagrebPlan" - Strategija razvoja grada Zagreba 2011. – 2013.", gdje je, zajedno sa svojim suradnicima razvio niz mjera za poticanje kulturnog poduzetništva. S obzirom na iskustvo u razvoju ljudskih resursa, unutar projekta stekao je ulogu voditelja radionica.

Žana Knežević je diplomirala Turistički menadžment na Fakultetu za turistički i hotelski menadžment, u sklopu Sveučilišta u Rijeci. Nakon stečene diplome, stjecala je iskustvo u putničkim agencijama te u dvjema tvrtkama u području ekonomije. Završila je specijalistički postdiplomski studij Menadžment kulturne baštine i održivi razvoj (Institute for Social and European Studies - ISES) u Koszegu, Mađarska. Trenutno je na stručnom osposobljavanju u Institutu za razvoj i međunarodne odnose gdje sudjeluje u raznim projektima iz područja kulture, kreativnih industrija, ekonomije kulture, kulturne baštine i kulturnog turizma. Veliki doprinos dala je projektu “Zagreb kao kulturni proizvod”, a sudjelovala je i u sljedećim projektima: “Poticanje privatnih investicija u kulturni sektor”, “Zaštita risa”, “Destinacijski menadžment Labina” te “Očuvanje i restauracija starih maslinika". Njena predanost na prethodnim projektima važna je za uključivanje u CICC projekt

Petra Paulić je diplomirala Turistički menadžment na Fakultetu za turistički i hotelski menadžment, u sklopu Sveučilišta u Rijeci. Završila je specijalistički postdiplomski studij Menadžment kulturne baštine i održivi razvoj (Institute for Social and European Studies - ISES) u Koszegu, Mađarska. Njezina područja stručnosti i interesa su kulturni turizam, održivi razvoj, društveno poduzetništvo, kreativnost, inovativnost, kreativnost i inovativnost u kulturi te kulturne/kreativne industrije. Svoja praktična znanje i organizacijske sposobnosti usvojila je radom na nekoliko razina poduzetništva u turizmu i menadžmentu kroz rad u turističkim agencijama i hotelima.

Marko Baus je diplomirao dizajn na Školi dizajna Arhitektonskog fakulteta, Sveučilišta u Zagrebu. Specijalizirao je dizajn proizvoda. Suosnivač je, direktor i voditelj projekata u agenciji Parabureau branding koja je specijalizirana za brendiranje, razvoj novih proizvoda, kreiranje i upravljanje tržišnim komunikacijama. Njegovih 15 godina iskustva u području brendiranja i dizajna rezultiralo je međunarodnim nagradama poput 2011 Creativity + Commerce Award Winner, Print magazine; 2010 Rebrand nagrada; 2009 IDA 09; 2008 Best of Nation, wolda '08, 2005 Index top nominee award. Od 1998. godine radio je na projektima brendiranja destinacija poput Umaga 1998, Pule 2006-2010, Završje 2007, Buzet 2012, kao i tvrtki iz različitih tržišnih područja poput proizvodnje hrane Annapurna i Liburnia Riviera hotela. Njegov poseban fokus je na kulturnom brendiranju te je sudjelovao u brendiranju festivala suvremenog kazališta Zadar snova, prvog istarskog sajma umjetnina Artexchange i u kreiranju vizualnog identiteta web enciklopedije Istrapedia, Muzeja suvremene umjetnosti Istra, Kulturring Pula, glazbenih večeri u Sv. Donatu, Rovinj Spring Jazz festivalu i gradske galerije Labin. Također je član Nacionalnog povjerenstva za dječju kreativnost Lidrano (Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta) te je član Hrvatskog društva dizajnera. Držao je niz predavanja o dizajnu u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje, sudjelovao je na brojnim konferencijama i okruglim stolovima na temu dizajna i brendiranja te mnogobrojnim izložbama.

Feđa Vukić je izvanredni profesor teorije dizajna na Studiju dizajna pri Arhitektonskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Stručnjak je u kreativnom procesu i metodologiji dizajna, što i je i nadogradio u okvir nastavnog plana i programskog diplomskog studija (industrijskog studija i vizualnih komunikacija) na Studiju dizajna, u okviru bolonjske reforme visokog obrazovanja u Hrvatskoj. Doktorirao je teoriju dizajna na Sveučilištu u Ljubljani, Slovenija, i bio je znanstveni istraživač na Wolfsonian Zakladi/Florida International University 1995. godine. Predaje u Hrvatskoj i ostalim zemljama Europske unije te je bio gostujući profesor na Sveučilištu Harvard u GDS poslijediplomskom studiju na temu teorija i povijest urbanog dizajna. Priznat je kao jedan od ključnih regionalnih istraživača u području teorije dizajna.

Vladimir Jelinčić je stručnjak u području informacijske tehnologije s preko dvadeset godina iskustva u razvoju softvera. Radio je za nekoliko softverskih tvrtki (konzalting za vodeće nacionalne banke i telekomunikacijske operatore)i jednu veliku osiguravajuću tvrtku. Ima iskustva u razvoju client/server softvera (web i backend), dizajnu baza podataka i modeliranju arhitekture. Radi na Microsoft platformi (ASP.NET, MSSQL Server, C#, VB, MVC, JavaScript, HTML5) kao i u IBM/Java technologijama (Java EE, JSF, Tomcat, DB2, AS400). Osim razvoja softvera, radi I kao IT edukator odnosno predavač na Microsoftovim konferencijama. Ima diplomu u informacijskim tehnologijama I certificirani je Microsoft Solution Developer and Trainer.

Ivan Hromatko trenutno završava doktorski studij sociologije pri Sveučilištu u Zagrebu, na temu "Teatar kao mjesto akcijskog istraživanja stigmatizacije". Budući da su njegovi profesionalni interesi i zaleđe sociologa i povjesničara isprepleteni s onima iz kulture i civilnog aktivizma, uključen je u razne međunarodne i lokalne projekte kao autor, projekt menadžer i/ili istraživač. Razvio je, organizirao i vodio razne projekte u međunarodnom i lokalnom okruženju (EDUCATHE, UPSET itd.); organizirao je međunarodni kongres (ENCC Shortcut Zagreb 2012); provodio istraživanja za istraživačke institute i neprofitne organizacije (Kulturne scene grada Zagreba) i pomogao u organizaciji većine međunarodnih filmskih festivala u Hrvatskoj. Autor je više znanstvenih radova na lokalnoj i međunarodnoj razini te ima predavačkog iskustva za studente na sveučilištima (Akcijsko istraživanje, Predrasude i prevladavanje diskriminacije) i višim školama, kao i u organizaciji međunarodnih radionica. Član je Hrvatskog sociološkog društva i aktivni član Sekcije za kvalitativne metode istraživanja. Njegova zaduženja u ovom projektu tiču se aktivnosti istraživanja, praćenja i evaluacije.

Arno Vinković je student magistarskog studija filozofije i sociologije na Sveučilištu u Zagrebu, gdje je već stekao diplomu prvostupnika u političkim znanostima. Njegovo područje istraživanja i interesa su politička teorija te angažirano sudjelovanje u kazalištu, na filmu i društvenim programima. Kao osnivač Dramske skupine Fakulteta političkih znanosti, vodio je nekoliko dramskih projekata s ciljem poticanja kritičkog pristupa prema političkim institucijama. Volontirao je na ''Festivalu jednakih mogućnosti'', ''Festivalu svjetskog kazališta'' u Zagrebu te je sudjelovao u programu organizacije Youth in action - ''Active citizenship and peace building'' u Nizozemskog. Također je dobitnik stipendije DAAD fondacije na Sveučilištu Bauhaus u Weimaru, bio je student-predavač na "Lošinjskim danima bioetike 2013" te je proveo šest mjeseci na University College u Londonu na istraživanju teme izgradnje političkog identiteta. U ovom projektu sudjeluje kao asistent u aktivnostima i administraciji.